Ndërlidhjet

OBSH-ja fajëson kompanitë farmaceutike



Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fajësuar kompanitë farmaceutike dhe rregullatorët e kësaj industrie për vonesat në shpërndarjen e vaksinës kundër gripit të derrave në vendet e varfra.

OBSH-ja kordinoi shpërndarjen e 78 milionë doazave të vaksinave në 77 shtete, përfshi Bangladeshin, Kubën, Korenë e Veriut dhe Zimbabven.
XS
SM
MD
LG