Ndërlidhjet

Bagdad: Një i vrarë, katër të plagosur


Së paku një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë janë plagosur nga sulmi në Zonën e Gjelbër të Bagdadit.

Raketa Katiusha ra pranë zonës ku ndodhen zyrat e qeverisë dhe ambasadat e huaja.

Sulmet ndodhën në ditën e dytë të vizitës së kryeministrit turk, Rexhep Taip Erdogan, në Bagdad.
XS
SM
MD
LG