Ndërlidhjet

Sarkozi kërkon rishikim standardesh në fushën bërthamorePresidenti francez, Nikola Sarkozi, ka bërë thirrje për reformimin e standardeve në fushën e energjisë bërthamore, deri në fund të vitit. Kërkesa e Sarkozisë ka marrë shkas nga kriza bërthamore japoneze, e shkaktuar pas tërmetit dhe cunamit të 11 Marsit.

Sarkozi sot po viziton Japoninë, duke qenë udhëheqësi i parë ndërkombëtar që viziton vendin pas krizës.XS
SM
MD
LG