Ndërlidhjet

Kuvajti dëbon rrjetin e spiunëve iranianëKuvajti do të dëbojë një numër diplomatësh iranianë nën akuzat për spiunazh. Ditë më parë tre anëtarë të këtij rrjeti spiunazhi u dënuan me vdekje nga një gjykatë në Kuvajt.

Të tre personat u gjetën fajtor se po grumbullonin informacione rreth Kuvajtit dhe bazave ushtarake amerikane në Gjirin Persik në interes të Teheranit.
XS
SM
MD
LG