Ndërlidhjet

Palestinezi i rrëmbyer në Ukrainë, gjendet në IzraelDirar Abu Sisi, palestinezi, i cili u zhduk në Ukrainë 40 ditë më parë, sot është shfaqur për herë të parë në një gjykatë izraelite në Tel Aviv.

Abu Sisi u zhduk derisa i kishte hipur trenit në Ukrainë, ku gjendej për të aplikuar për nënshtetësinë ukrainase.

Burimet e Izraelit thanë se inxhinieri palestinez nga Gaza është dhe anëtar i Hamasit, i cili mund të ketë shumë informacione lidhur me një ushtar izraelit që mbahet i rrëmbyer në Gaza për katër vjetë e gjysmë.
XS
SM
MD
LG