Ndërlidhjet

Deputeti Krasniqi vizitoi SHBA-nëDeputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetvendosje, Florin Krasniqi, ka marrë pjesë në ceremoninë e celebrimit të marrjes së shumicës në Kongresin amerikan nga Partia Republikane.

I ftuar nga Komiteti Kombëtar Republikan i Kongresit, Krasniqi gjatë vizitës zyrtare në SHBA, më 29 dhe 30 mars, zhvilloi një numër takimesh me kongresistë republikanë.

Sipas një komunikate të lëvizjes Vetvendosje udhëheqja republikane tregoi interesim të veçantë për zhvillimet e fundit politike në Kosovë.
XS
SM
MD
LG