Ndërlidhjet

Obama pret Peresin në Shtëpinë e BardhëJavën e ardhshme presidenti amerikan do të takohet në Shtëpinë e Bardhë me homologun e tij izraelit, Shimon Peres. Bisedimet paqësore me palestinezët dhe trazirat në Lindjen e Mesme do të jenë në qendër të bisedimeve.

Ligjvënësit amerikanë kanë kërkuar nga Obama të ushtrojë presion ndaj palestinezëve për të rifilluar bisedimet pa parakushte.
XS
SM
MD
LG