Ndërlidhjet

Tadiç, Pahor e Kosor takohen në SerbiPresidenti serb Boris Tadiç do të presë në qytetin e Smederevës kryeminsitrat e Sllovenisë e Kroacisë, Borut Pahor dhe Jadranka Kosor. Ky është takimi i dytë trepalësh, pas atij të zhvilluar në marsin e vitit 2010.

Çështjet e integrimit evropian dhe bashkëpunimi trepalësh janë në qendër të takimit.
XS
SM
MD
LG