Ndërlidhjet

Tahiri: Dialogu me Serbinë – vetëm teknik


Kryesuesja e delegacionit të Kosovës, Edita Tahiri, tha se dialogu me Serbinë “do të jetë vetëm me karakter teknik” dhe nuk “do të marrë dimensione të tjera”.

Këto komente ajo i bëri sot në Tiranë, në konferencën e përbashkët për shtyp, me ministrin e jashtëm të Shqipërisë, Edmond Haxhinasto.

Edita Tahiri theksoi se dialogu ka për qëllim përmirësimin e jetës së qytetarëve mes dy vendeve dhe përmirësimin e bashkëpunimit rajonal.
XS
SM
MD
LG