Ndërlidhjet

Ndërron jetë kreu i Kryegjyshatës


Është ndarë nga jeta kryetari i komunitetit bektashian në Shqipëri, baba Reshat Bardhi.

Prej shumë vitesh, Bardhi ishte drejtues i Kryegjyshatës së Shqipërisë dhe gëzonte respekt në komunitetet fetare.

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, u ka shprehur ngushëllimet e tij familjarëve dhe gjithë komunitetit bektashi.
XS
SM
MD
LG