Ndërlidhjet

Atentat i dështuar kundër Vëllazërisë MyslimanePolicia në Jordani ka arrestuar një person i cili kishte veshur një rrip eksplozivi dhe kërcënoi të hidhte në erë selinë e Vëllazërisë Myslimane në Aman.

Vëllazëria Myslimane është grupi më i madh opozitar në Jordani. Burimet nga selia e kësaj organizate thanë se personi ishte mbështetës i mbretit.
XS
SM
MD
LG