Ndërlidhjet

Tiranë: Dy vjetori i hyrjes në NATO



Shqipëria feston sot dy vjetorin e anëtarësimit në NATO. Shqipëria mori ftesën për anëtarësim në vitin 2008, në takimin e Bukureshtit, ndërsa u ul si vend anëtar me të drejta të plota në takimin e përfaqësuesve të lartë të NATO-s në samitin që u mbajt në Strasburg dhe Këln më 4 prill 2009.

Tre ditë pas anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, më datën 7 prill 2009, në shenjë simbolike, NATO ka ngritur flamurin e Shqipërisë përkrah atyre të vendeve të tjera të Aleancës.
XS
SM
MD
LG