Ndërlidhjet

Incko përjashton mundësinë e ndarjes së BosnjesPërfaqësuesi i lartë në Bosnje, Valentin Incko, tha se për bashkësinë ndërkombëtare është e papranueshme ndarja e Bosnjë e Hercegovinës, dhe theksoi se zyra e tij do t'i ruajë kompetencat për respektimin e Marrëveshjes së Dejtonit.

Incko u tha gazetarëve në Bruksel se mundësia e krijimit të ndonjë shteti të ri do të ishte "fitore pas vdekjes e Millosheviqit dhe triumf për Karaxhiqin".
XS
SM
MD
LG