Ndërlidhjet

10 të vdekur nga rrëzimi i aeroplanit të KB-sëNjë aeroplan udhëtarësh, që transportonte punonjës të Kombeve të Bashkuara, është rrëzuar në Kongo duke shkaktuar vdekjen e së paku 10 personave.

Misioni i OKB-së në Kongo përfshin 19 mijë trupa dhe ka për qëllim mbrojtjen e të drejtave të njeriut në vendin e dalë nga lufta.
XS
SM
MD
LG