Ndërlidhjet

Në hapësirë për të nderuar GagarininNjë anije kozmike ruse është nisur sot drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës me tre astronautë, dy rusë dhe një amerikan.

Misioni bëhet për të nderuar Juri Gagarinin, njeriun e parë që fluturoi në hapësirë 50 vjetë më parë.
XS
SM
MD
LG