Ndërlidhjet

32 të vdekur nga rrëzimi i aeroplanitNjë i mbijetuar dhe 32 të vdekur është bilanci i rrëzimit të një aeroplani civil në Kongo. Në mesin e viktimave kishte dhe personel civil dhe paqeruajtës të OKB-së.

Aksidenti i djeshëm në Kinshasa është cilësuar si një nga më të rëndët për OKB-në.

Arsyet e aksidentit dhe nacionaliteti i viktimave nuk janë ende të njohura.
XS
SM
MD
LG