Ndërlidhjet

Kamerun në Islamabad për të sqaruar "keqkuptimet"Kryeministri britanik, Dejvid Kamerun ka filluar vizitën në Islamabad, kur pritet një fillim i ri në raportet me Pakistanin.

Kamerun po qëndron në Islamabad nëntë muaj pas vizitës në Indi ku deklaroi se elementë në Pakistan po eksportojnë terrorin. Deklarata shkaktoi debate dhe tension në raportet mes dy vendeve.

Kryeministri britanik ka theksuar se vizita e tij në Pakistan do të ndihmojë në sqarimin e keqkuptimeve.
XS
SM
MD
LG