Ndërlidhjet

Nobelisti përfundimisht jashtë puneGjykata e Lartë e Bangladeshit ka lënë në fuqi vendimin e qeverisë për largimin nga puna të Muhamed Junusit, fitues i çmimit Nobel për Ekonomi. Junus njihet dhe si themeluesi i mikrokredive, për çfarë dhe u nderua me çmimin më të lartë.

71 vjeçari u përjashtua nga puna muajin e kaluar me justifikimin se kishte shkelur rregullat e pensionimit.
XS
SM
MD
LG