Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat kundër djegjes së KuranitKanë vazhduar dhe gjatë ditës së sotme protestat në Kabul kundër djegjes së Kuranit nga një klerik në Shtetet e Bashkuara.

Qindra studentë të mbledhur në Kabul kërkonin gjykimin e djegësit të Kuranit.

Pas pesë ditë protestash për shkak të djegjes së Kuranit, së paku 22 persona, përfshi shtatë punonjës ndërkombëtarë të OKB-së, janë vrarë në Afganistan.
XS
SM
MD
LG