Ndërlidhjet

Siri: Në demonstratat anti-qeveri janë vrarë 123 vetë


Gjatë demonstratave anti-qeveri në Siri, prej 18 marsit e deri më 1 prill, janë vrarë 123 vetë, thotë Federata Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, e cila sot i ka publikuar emrat e personave të vrarë.

Veprimtarët për të drejtat e njeriut në Siri, vlerësojnë se prej fillimit të trazirave politike në këtë vend, në përleshjet me forcat e sigurisë, janë vrarë më se 130 vetë, kryesisht në qytetin jugor Dara dhe në qytetin-port Latakia.
XS
SM
MD
LG