Ndërlidhjet

Forcat e Gadafit përzihen me civilëtMinistri i Jashtëm i Francës, Alen Zhype deklaroi se gjendja në Libi po ndërlikohet për shkak se forcat e Moamer Gadafit po shpërndahen në vendbanimet për të shmangur sulmet ajrore.

Zhype tha se në sulmet janë shkatërruar pjesa më e madhe e aeroplanëve dhe tankeve të forcave qeveritare të Libisë.
XS
SM
MD
LG