Ndërlidhjet

Helikopterët rusë në AfganistanShtetet e Bashkuara dhe Rusia raportohet se janë dakorduar për kushtet e kontratës për të furnizuar Afganistanin me 21 helikopterë rusë MI-17.

Gazeta ruse "Kommersant" citoi përfaqësuesin e posaçëm të Gjermanisë për Afganistanin dhe Pakistanin, (Mihail Shtajner), dhe kreun e forcave ajrore afgane (Abdul Vahab Vardak), të kenë thënë se NATO-ja dhe Moska tashmë një vit po e diskutojnë çështjen.

Sipas gazetës, marrëveshja kap shumën prej 367.5 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG