Ndërlidhjet

Karzai urdhëron hetime për vrasjet e NATO-s


Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai ka urdhëruar hetime për vrasjet e gjashtë njerëzve
në një vërsulje të NATO-s.

Të hënën, trupat e ISAF-it bastisën një shtëpi në provincën veriore Sari Pul, ku vranë gjashtë njerëz dhe arrestuan katër të tjerë.

Zyrtarët lokalë afganë thanë se të gjashtë të vrarët ishin civilë, ndërsa ISAF-i tha se ishin kryengritës.
XS
SM
MD
LG