Ndërlidhjet

Papa fton për zgjidhje paqësore në Libi dhe Bregun e FildishtëPapa Benedikti XVI u bëri thirrje të gjitha palëve në Bregun e Fildishtë dhe në Libi që të angazhohen për gjetjen e zgjidhjes paqësore dhe me dialog të ndalin gjakderdhjet e reja.

Lutem për viktimat dhe jam me ata që vuajnë, tha kreu i Kishës Katolike, duke theksuar se dhuna dhe urrejtja nuk duhet të ketë vend.
XS
SM
MD
LG