Ndërlidhjet

Mbreti i Jordanisë viziton RusinëMbreti i Jordanisë Abdullahu II ndodhet për një vizitë pune në Rusi ku do të takohet me presidentin Dimitri Medvedev dhe kryeministrin Vladimir Putin.

Pritet që temë e bisedimeve të jenë trazirat në botën arabe, si dhe mundësitë për vazhdimin e bisedimeve paqësore ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG