Ndërlidhjet

Rusi: 4 të vdekur nga shpërthimiKatër persona e kanë humbur jetën nga shpërthimi në një depo municioni në bazën ushtarake Lipeck, 500 km larg Moskës.

Ministria e mbrojtjes tha se po i heton shkaqet e shpërthimit.

Në Rusi çdo vit ndodhin shpërthime dhe zjarre për shkak të gjendjes së dobët të infrastrukturës dhe mos zbatimit të masave të duhura të sigurisë.
XS
SM
MD
LG