Ndërlidhjet

Japoni: Nga tërmeti i ri – dy persona humbën jetën


Raportohet se nga tërmeti, që mbrëmë vonë e goditi pjesën verilindore të Japonisë, dy vetë kanë humbur jetën, ndërsa janë plagosur më shumë se 100 të tjerë.

Ishte dhënë edhe alarmi për cunami, por ky alarm më vonë është tërhequr.

Më 11 mars të këtij viti, Japonia ishte goditur nga tërmeti dhe cunami shkatërrues.

Tërmeti i mmbrëmshëm ishte me intensitet 7.4 shkallë.
XS
SM
MD
LG