Ndërlidhjet

Pacolli, zëvendëskryeministër i parë i qeverisëKryeministri Hashim Thaçi ka emëruar Behxhet Pacollin zëvendëskryeministër i parë i qeverisë së Kosovës

Pacolli do të jetë i ngarkuar i veçantë për marrëdhënie ndërkombëtare për të siguruar njohje të reja për shtetin e Kosovës, si dhe për të sjellë investime të huaja në Kosovë, thuhet në njoftimin e qeverisë.
XS
SM
MD
LG