Ndërlidhjet

Barroso i kërkon Bosnjes të formojë qeverinëBosnja e ka ardhmërinë në Bashkimin Evropian, por liderët e saj duhet t'i japin fund ngërçit politik dhe të formojnë qeverinë kombëtare, tha kryetari i Komisionit Evropian, Zhoze Manuel Barroso.

Barroso ndodhet për vizitë në Bosnje ku tre entitetet ende nuk kanë arritur marrëveshje për të formuar qeverinë e re gjashtë muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme që u mbajtën në tetor.
XS
SM
MD
LG