Ndërlidhjet

Shënohet rënia e Bagdadit dhe kërkohet largimi i amerikanëve


Mijëra irakianë morën pjesë në një tubim antiamerikan në qendër të Bagdadit, një ditë para tetëvjetëroti të rënies së kryeqytetit të Irakut.

Protestuesit mbain parulla ku kërkohej largimi i forcave amerikane.

Qindra të tjerë dolën në provincën perëndimore Anbar me kërkesa të ngjashme për largimin e ushtrisë së Shteteve të Bashkuara.

Aktualisht në Irak ndodhen më pak se 50 mijë ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG