Ndërlidhjet

Izraeli vret një komandant të Hamasit në GazaMjekët palestinezë thanë se nga sulmi ajror i Izraelit ndaj një automjeti në jug të Rripit të Gazës e ka humbur jetën një komandant i Hamasit dhe dy truprojet e tij.

Izraeli nuk ka bërë ndonjë koment për sulmin.

Shtatëmbëdhjetë palestinezë janë vrarë në sulmet hakmarrëse të Izraelit nga e enjtja kur raketa e shkrepur nga territori që kontrollohet nga Hamasi, goditi një autobus shkollor izraelit duke plagosur rëndë një të ri.
XS
SM
MD
LG