Ndërlidhjet

Kina do të ndalojë importet bujqësore nga JaponiaKina do të ndalojë importin e produkteve bujqësore nga 12 zona të Japonisë, përfshirë ushqimin, perimet dhe ushqimin e kafshëve.

Agjencia zyrtare Xinhua nuk dha detaje për cilat zona bëhet fjalë.

Disa vende tashmë i kanë ndaluar importet e prodhimeve bujqësore nga zonat afër centralit bërthamor të Fukushimës, i cili u dëmtua nga tërmeti dhe cunami i 11 marsit.
XS
SM
MD
LG