Ndërlidhjet

Thaçi: Kushtetuta e sanksionoi vullnetin demokratikKryeministri Hashim Thaçi u ka uruar të gjithë qytetarëve të Kosovës përvjetorin e tretë të miratimit të Kushtetutës.

"Dita e Kushtetutës së Republikës është kurorëzim i përpjekjeve shekullore të Kosovës për t’u bërë entitet i barabartë me kombet e lira dhe sovrane. Kosova për herë të parë sanksionoi vullnetin demokratik të qytetarëve të saj duke shprehur të drejta dhe obligimet e individit dhe të shoqërisë me frymëm më të lartë demokratike", thuhet në urim.
XS
SM
MD
LG