Ndërlidhjet

Presidentët e Polonisë e Rusisë bashkë në përvjetorin e tragjedisëPresidentët e Polonisë dhe Rusisë do të kujtojnë rrëzimin e aeroplanit presidencial polak në Smolensk të Rusisë me një vizitë në vendngjarje.

Nga aksidenti humbi jetën presidenti i Polonisë dhe 95 të tjerë, të gjithë zyrtarë të lartë polakë. Ata udhëtonin drejt Katinit për të përkujtuar vrasjen e 22 mijë intelektualëve dhe oficerëve polakë nga shërbimi sekret sovjetik në vitin 1940.
XS
SM
MD
LG