Ndërlidhjet

Së paku pesë të vrarë në FalluxhaNga shpërthimi i dy bombave në qytetin irakian të Falluxhës u vranë së paku pesë persona dhe u plagosën 10 të tjerë. Në mesin e të vrarëve janë policë dhe civilë.

Falluxha gjendet në provincën Anbar, e banuar kryesisht nga irakianë sunitë, dhe ka qenë një ndër zonat që ka pasur luftimet më të ashpra pas ndërhyrjes amerikane në Irak në vitin 2003.
XS
SM
MD
LG