Ndërlidhjet

NATO do të vazhdojë të bombardojë LibinëNATO do të vazhdojë me sulmet ajrore në Libi ndaj forcave besnike të liderit Moamer Gadafi "derisa ato vazhdojnë t'i rrezikojnë civilët".

"Do të vazhdojmë t'u bëjmë trysni forcave që u kërcënohen civilëve dhe operacionet tona do të vazhdojnë", transmeton Reuters një zyrtar të paemëruar të NATO-s.

Burimet nga selia e NATO-s në Bruksel kanë thënë se forcat e Gadafit sot e kanë bombarduar Misratën.
XS
SM
MD
LG