Ndërlidhjet

Britanikët nisin lëvizjen për lumturiNjë grup ekonomistësh, politikanësh dhe akademikësh filluan sot "lëvizjen masive për një shoqëri më të lumtur".

Veprimet e para të kësaj lëvizje nisën sot në Londër, duke nxitur përqafimet, meditimin dhe veprime të tjera të ndjera.

Bashkëthemeluesi i grupit, profesori i mirënjohur i London School of Economics, Riçard Lejard tha se lëvizja është sekulare dhe e bazuar vetëm në shkencë.

Ai shtoi se niveli i lumturisë ka mbetur thuajse i njëjtë në 60 vitet e fundit dhe të ardhurat nuk sjellin ndonjë ndryshim të madh.
XS
SM
MD
LG