Ndërlidhjet

10 të vrarë në AfganistanNga një sulm vetvrasës në një takim të pleqësisë së provincës afgane të Kunarit u vranë së paku dhjetë persona. Shtatë të tjerë janë plagosur.

Kunari është një rajon në afërsi të kufirit afgano-pakistanez dhe njihet si një nga bazat e Al Kaidës dhe talibanëve.
XS
SM
MD
LG