Ndërlidhjet

Obama me propozime të reja për buxhetinPresidenti amerikan Barak Obama do të propozojë shkurtime shtesë në shpenzimet e mbrojtjes me qëllim uljen e defiçitit buxhetor.

Obama do të mbrojë një qasje më të kontrolluar ndaj defiçitit dhe masa për të rivendosur përgjegjshmërinë fiskale, deklaroi Shtëpia e Bardhë.

Obama do t'i bëjë publike qëndrimet e tij gjatë një fjalimi pasditen e sotme në auditoret e një universiteti në Uashington.
XS
SM
MD
LG