Ndërlidhjet

Kabul: Nga sulmet vetëvrasëse me bombë, 3 policë të vrarë


Zyrtarët e Afganistanit thonë se disa sulmues vetëvrasës me bombë sot e kanë sulmuar një qendër lokale stërvitore të policisë në provincën lindore Paktia, duke vrarë tre policë dhe plagosur dy të tjerë.

Talibanët e kanë marrë përgjegjësinë për këtë sulm.

Një zëdhënës lokal tha se së paku tre sulmues vetëvrasës e kishin qëlluar qendrën e trainimit në vendin Zazai në Paktia, që është afër kufirit me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG