Ndërlidhjet

Bosnja kërkon ekstradimin e VuçureviçitBosnja ka kërkuar zyrtarisht ekstradimin e Bozhidar Vuçureviçit i arrestuar ditë më parë në Serbi.

Vuçureviçi është serb i Bosnjës dhe kërkohet nga autoritetet boshnjake për krime lufte të kryera në Trebinje.

74 vjeçari kërkohet si nga Sarajeva ashtu dhe nga Zagrebi. Kroacia e kërkon për rolin e tij në bombardimin e Dubrovnikut gjatë luftës së viteve '90-të.
XS
SM
MD
LG