Ndërlidhjet

NATO-ja kërkon nga Gjeorgjia më shumë reformaMinistrat e jashtëm të NATO-s kanë kërkuar nga Gjeorgjia të zbatojë reformat zgjedhore përpara zgjedhjeve të përgjithshme të 2012 si dhe të forcojë shoqërinë civile, sistemin e drejtësisë dhe reformat në media.

Ministri i jashtëm i Gjeorgjisë, i cili ishte i pranishëm në takimin e Berlinit shprehu shqetësimin për rritjen e pranisë ushtarake ruse në Osetinë e Jugut dhe në Abkazi.
XS
SM
MD
LG