Ndërlidhjet

6 të vdekur nga moti i keq në SHBANga një stuhi e fuqishme që ka përfshirë pjesën qëndrore të SHBA-ve kanë vdekur gjashtë persona, dy nga të cilët janë fëmijë.

Dëmet më të mëdha janë shkaktuar në Oklahoma dhe Kansas ku bashkësi të tëra kanë mbetur pa energji elektrike.

Stuhia në Oklahoma, mes të tjerash, ka shkaktuar rrënimin e një shkolle.
XS
SM
MD
LG