Ndërlidhjet

NATO-ja po tejkalon mandatinMinistri i jashtëm i Rusisë tha se NATO-ja po e tejkalon mandatin e dhënë nga OKB-ja në aksionet e saj në Libi. Lavrov bëri thirrje për një zgjidhje politike të konfliktit.

Sergei Lavrov i bëri këto komente në ditën e dytë të takimit të ministrave të jashtëm të NATO-s ku ishte e ftuar dhe Rusia.
XS
SM
MD
LG