Ndërlidhjet

Klinton: Ndihmë për rebelët libianëNATO-ja dhe vendet aleate po kërkojnë mënyrat për të ndihmuar me fonde rebelët libianë.

"Opozita ka nevojë për shumë ndihma si në planin humnaitar dhe në atë ushtarak", tha Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton.

Ajo shtoi se ka diskutime të shumta për të gjetur rrugët më të mira dhe aktorët më të përshtatshëm për t'i dhënë ndihmë rebelëve.
XS
SM
MD
LG