Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 9 ushtarë vendorë e ndërkombëtarëNga një sulm vetvrasës janë vrarë pesë ushtarë ndërkombëtarë dhe katër ushtarë afganë në një bazë ushtarake në perëndim të Xhalalabadit.

Burimet afgane thanë se nga i njëjti sulm janë plagosur edhe katër të tjerë.

Sulmuesi kishte veshur një uniformë të ushtrisë afgane në kohën kur i është afruar bazës ushtarake, që u bë cak i sulmit.
XS
SM
MD
LG