Ndërlidhjet

Dënohet irakiani që e vrau të bijën


Në shtetin perëndimor amerikan të Arizonës, një imigrant irakian është dënuar me 34 vjet burg sepse ka goditur me makinë dhe e ka vrarë vajzën e tij 20 vjecare.

Akuza e të atit ka qenë se vajza e tij ishte bërë shumë perëndimore. Rasti kishte tmerruar tërë SHBA-të pasi prokurorët e cilësuan si „vrasja horror“ pasi irakiani Faleh Almaleki kishte akuzuar të bijën se i ka humbur nderin familjes.

XS
SM
MD
LG