Ndërlidhjet

Taxhikistani heq restriksionet e dritave


Autoritetet e Taxhikistanit kanë njoftuar të dielën se ju kanë dhënë fund të gjitha ndërprerjeve të energjisë elektrike dhe se tani të gjitha zonat e vendit do të kenë drita 24 orë.

Ky vend rregullisht aplikon restriksione në përdorimin e energjisë elektrike gjatë muajve të dimrit, mirëpo atëherë kur fillon të shkrihet bora, niveli i ujit në hidrocentralet e Taxhikistanit rritet dhe me këtë edhe restriksionet hiqen.

XS
SM
MD
LG