Ndërlidhjet

Moskë: Vritet lideri islamist në DagestanAutoritetet federale ruse thonë se forcat e sigurisë kanë vrarë një udhëheqës militant islamist, i cili i kishte orjestruar sulmet në Kaukazin Verior dhe i ishte kërcënuar Moskës.

Agjencitë ruse të lajmeve citojnë komitetin kombëtar kundër terrorit të ketë thënë se forcat e sigurisë kanë qëlluar për vdekje sot liderin Israpil Valkixhanov dhe tre të tjerë në Dagestan.

Komiteti tha se militantët kishin hapur zjarr ndaj pjesëtarëve të forcave të sigurisë, të cilët ishin përpjekur ta ndalojnë makinën e tyre.
XS
SM
MD
LG