Ndërlidhjet

Ligjvënësit amerikanë në PakistanKryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, republikani Xhon Boner vizitoi sot Pakistanin.

Ai bëri thirrje për lidhje më të fuqishme dypalëshe që i cilësoi "jetike" për të dy vendet.

Boner tha se ai dhe pesë ligjvënësit tjerë amerikanë kishin "diskutime të sinqerta dhe miqësore" me zyrtarët më të lartë civilë dhe ushtarakë.
XS
SM
MD
LG